niedziela, 1 listopada 2015

Rise of the Tomb RaiderNiedługo ma pojawić się nowa odsłona przygód Pani archeolog Lary Croft pt: "Rise of the Tomb Raider". Jest to kolejna już odsłona serii "Tomb Raider" stworzona przez Crystal Dynamics. Przed premierowo można było zagrać w wersję promującą na PGA (Poznań Game Arena) 2015. Premiera jest przewidziana na 10 Listopada 2015, niestety tylko na Xbox'a.  Gra ma pojawić się również na PC jak i PlayStation ,lecz daty jeszcze nie ustalono. Jedyne informacje jakie zostały podane to ,że będzie to na początku 2016 roku. Z drugiej strony daje to duże szanse na dobre wykonanie gry na PC bez konieczności wielu poprawek i patch'ów do pobrania. Niedawno został opublikowany na jednej ze stron najnowszy zwiastun gry ,który możecie obejrzeć poniżej oraz kilka zdjęć i filmików pokazujących grę. Jako ciekawostkę mogę dodać ,że muzykę do gry ,którą słychać w zwiastunie napisała pół polka. Jestem ciekawa czy wam się spodoba.

Fabuła:
"Przeżycia Lary Croft na wyspie Yamatai zostały zatuszowane przez organizację Trinity. Chcąc udowodnić, że nie postradała zmysłów, zaczyna mieć obsesję na punkcie rozwiązania tajemnic stojących za mitami z całego świata. Lara wraz z Joną Maiavą wyruszają na Syberię w poszukiwaniu miasta Kitież, wybudowanego w XIII wieku przez wielkiego księcia Włodzimierza, rzekomo skrywającego tajemnicę nieśmiertelności. Chcąc zdążyć przed Trinity, dobrze finansowaną organizacją zajmującą się zjawiskami nadprzyrodzonymi, Croft musi zmierzyć się z ludźmi, zwierzętami i nieprzyjaznym środowiskiem, żeby odkryć tajemnicę i zostać tym, kim jest jej pisane zostać."

Czym się różni od poprzedniej części? Na pewno będzie więcej grobowców, rozwiązywania zagadek, poszukiwania artefaktów, a co najważniejsze będzie można poczuć klimat i powrót do starych części Tomb Raider. Nie zapominajmy jednak o strzelaniu i ulepszaniu broni ,tego na pewno nie zabraknie.. wręcz przeciwnie wiele zostało dodane! Będziemy mieli do dyspozycji więcej technik do opanowania zarówno w walce wręcz jak i broniach. Dlatego moim zdaniem może być to jedna z lepszych odsłon tej oto właśnie gry. Połączenie klasyki starych odsłon gry oraz rozbudowanie mechaniki, walki... jest genialnym połączeniem. Na pewno kupię tą grę!

A wy czekacie na Rise of the Tomb Raider? A może na jakąś inną grę?

Podzielcie się w komentarzu! :)

Zwiastun

Muzyka

Efekty

Woman vs wild episode 1

Woman vs wild episode 2


Woman vs wild episode 3


Początek gry

Gameplay przedstawiany na targach


To jedno z moich zdjęć wykonanych na targach PGA 2015

Wersja kolekcjonerska 

Edit:

Zapraszam również na obejrzenie pierwszego gameplaya na Twitchu2 komentarze:

  1. Najlepsza gra ever ! Szkoda, że wychodzi tylko na PS4 :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na PC również wyjdzie w przyszłym roku :)

      Usuń